Three Weird Things You Didn’t Know You Could Print a Photo On

Tablety a chytré telefony nám daly zcela nový způsob sdílení a zobrazování fotografií. Ale vzhledem k tomu, kolik času trávíme koukáním na obrazovky, je někdy fajn podívat se pro změnu na něco jiného. Pokud toužíte po něčem jedinečném, na co byste se mohli dívat, podívejte se na tyto tři zvláštní povrchy, na které můžete tisknout své fotografie.

Obrázek: FractureMe
Obrázek: FractureMe

1. Sklo

Služby jako FractureMe mohou tisknout obrázek přímo na sklo. Můžete vytvořit obrovské skleněné tisky – největší velikost FractureMe je 22 x 26 palců – pro montáž na stěnu nebo se rozhodnout pro menší velikost a umístit je na stolní stojan. Shutterfly také vytváří ostře vyhlížející zakřivený skleněný tisk , který lze použít k zobrazení jednoho obrázku nebo koláže. Sklo může znít jako zvláštní povrch pro tisk, ale má několik výhod. V závislosti na fotografii a procesu tisku může světlo procházet skleněným potiskem, takže můžete vytvořit efekt podsvícení pro skleněné potisky, které nejsou připevněny ke zdi. Navíc, na rozdíl od zarámovaného fototisku, skleněný potisk je vlastní rám, takže na vaší stěně sedí o něco elegantněji (pro ty, kteří mají rádi minimalistický vzhled).

Obrázek: Fusion Mouth
Obrázek: Fusion Mouth

2. Jídlo

Ach ano, můžete “tisknout” fotografie na narozeninové dorty a sušenky. Tedy, ne přímo  na ně, v tiskárně by se rozpadly, ale můžete vytisknout jedlý inkoust na velmi tenký film jedlého papíru, který pak můžete umístit na dort, sušenky nebo své oblíbené pečivo. Některé pekárny to nabízejí svým zákazníkům jako službu nebo to můžete udělat sami. Canon například prodává balíček „jedlého inkoustu“ pro některé ze svých tiskáren, který obsahuje jedlý inkoust a papír optimalizovaný pro vybrané tiskárny Canon. Vytvoření jedlé fotografie je stejně jednoduché jako tisk jakékoli fotografie, kromě této, kterou můžete jíst!

Jak to chutná? No, osobně jsme vyzkoušeli nějaké fotografické sušenky a můžeme potvrdit, že „fotková“ porce chutná víceméně jako světlá poleva. Není špatný a vaše hosty rozhodně pobaví, než ho zhltnou.

fotoobr.-3-625x1000
Obrázek: Fotofig

3. Plastové akční figurky

Díky 3D tisku nyní můžete proměnit fotografii v trojrozměrné zobrazení, no, vy . Děti všech věkových kategorií by se měly nechat nakopnout, když uvidí jejich podobu vytvořenou na 12palcovém hromadě plastu. Jedna japonská společnost,  Fotofig , používá technologii k přeměně fotografií na minifigurky. V podstatě pořídíte pět fotek svého předmětu v různých úhlech, odešlete obrázky a čekáte, až bude vaše podobizna vykreslena v plastu po celou věčnost. Služba je dostupná pouze v Japonsku a není levná – 5,9palcový údaj by stál asi 400 USD. Můžete si vytisknout větší obrázek (9,8 palce) za přibližně 655 USD.

Zatímco tyto počáteční nabídky jsou poněkud primitivní (tyto figurky se nemohou pohybovat, nemohou držet zbraně nebo příslušenství jako opravdová akční figurka), cena a sofistikovanost 3D tisku se pouze zlepšuje.

( Horní obrázek: Fotofig )

Receive our weekly newsletter to stay on top of the latest photography trends

Subscribe to receive the best learn.zoner.com has to offer

Invalid email

By confirming the subscription, you consent to the processing of your personal data for receiving newsletter. Learn more in our privacy policy.

AuthorZoner

Learn Photography: Brought to you by the team behind Zoner Photo Studio.

Comments (1)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *